Festival Harryho Moučky

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

řekněme, že to bylo takhle….nastal 3.březen, sobota, snad jeden z nejkrásnějších dnů v týdnu. člověka nejspíš napadne trochu si přispat, ale my jsme řekli ne. Vydáme se za kolegy z BVÚ (! B-bojovnost, V-vytrvalost, Ú-úsilí !) a započneme, my členové Velké klubky, svůj vstup na dramatickou scénu!!!     No, řeknu vám, nic světového, šlo o velice uzavřený výstup v BVÚ klubovně, ale taky dobrá zkušenost. Sešlo se tam na 5 Tomíkovských oddílů. Jestli se dobře pamatuji byli to Lysáci, D3, Průzkumník, BVÚ, no a samozřejmě my. Prostory, ve kterých se festík konal se zdály opravdu dobře vybavené, ovšem organizace poněkud pokulhávala. Novinkou v úvodu se pro nás stala zpráva, že mimo vystoupení dramatické se musíme předvést také v oblasti hudební, abychom mohli bojovat o post celkového vítěze. Na chvíli jsme zaváhali, jelikož hudbou nedisponujeme, ale nakonec jsme se pustili do impro zpěvu, z kterého vzešla vtipná prohlídka lesa s bílou srnou a pařezem. Nejprve jsme však vystoupili v dramatickém části a to s příběhem Kocourkovské tématiky na téma- Jak Kocourkovští stavěli radnici.

Zvolili jsme metodu dabingu, hru proložili hudbou a příslušnými tanečními prvky, takže ze všeho vzešlo krásné dynamické představení, plné kocourkovských hloupostí. Vydali jsme ze sebe opravdu vše a po výkonu jsme podle všeho mohli být nač hrdí. Vyhlášení výsledků náš ovšem zklamalo.     Po únavném čekání vstoupil uváděč Akim na pódium a začal s vyhlašováním hudební kategorie. Náš improzpěv skončil na 4.místě. Asi nevyhovoval tamějším parametrům opravdového hudebního výstupu, nejspíš pro ně kytarové stánky vyzněly dynamičtěji.
     Napjatě jsme tedy očekávali na vyhlášení kategorie dramatické, kde šance na úspěch byla větší. Pak ovšem přišlo další zklamaní, náš dramatický kousek se vyšplhal jen na třetí příčku, asi hodnotícím opět nevyhovovalo naše netradiční pojetí. Hlavní cenu jsme tedy získat rozhodně nemohli, neboť spočteno sečteno, celkově nás přiřadili na 4. místo. Putovní cenu, housličky si tedy nakonec odnesli Lysáci. Samozřejmě jim to přejeme. Pravdou však zůstává, že nemálo lidí nám náš výkon pochválilo a my sami, i přes celkové umístěni, jsme se přesvědčili o vlastních kvalitách.

Klubkovští účinkující:

Vypravěč:
Ríša Blahut

Hráči a Dabéři:
Přetrhdílo: Ondra Harkut a Jirka Šebesta
Játovím: Pavlína Štefková a Stáňa Hrušková
Starosta: Tom Sláma a Láďa Rodek
Nehejbejsa: Hanka Mikulková a Péťa Mikulková
Zloděj: Láďa Rodek a Ríša BlahutImprozpěvu se účastnili: Jirka Šebesta, Stáňa Hrušková, Péťa Mikulková, Ríša Blahut, Ondra Harkut, Pavlína Štefková, Tom Sláma, Hanka Mikulková a Táňa Kozlová.

Náš dynamický doprovodný tým: Andrejka Štefková, Kamča Plocková(DJka), Huňi Kupcová, Lenka Hulenová, Terka Hulínová, Marek „lili“ Liolias.